Rámcový ediční program

Alexandreida

Dalimilova kronika

Spor duše s tělem a Rozmlouvání člověka se smrtí

Karel IV. : Vlastní životopis

Tomáš Štítný ze Štítného: Výběr z díla

Staročeská dramata (Mastičkář, Hra veselé Magdaleny, Hra o zmrtvýchvstání Páně)

Smil Flaška z Pardubic: Nová rada

Tkadleček

Staročeská lyrika

Staročeská satira (Desatero kázanie božie, O řemeslnících a konšelích, Podkoní a žák)

Zbraslavská kronika

Příběhy krále Přemysla Otakara II. a O zlých letech po smrti krále...

Přibík Pulkava z Radenína: Kronika

Veršované legendy (Jidáš, Pilát, sv. Prokop, O prvotním hříchu, Jiří)

Jan Hus: DcerkaListy

Veršované skladby Budyšínského rukopisu

Vavřinec z Březové: Husitská kronika

Humanistické předmluvy

Martin Kuthen: Kronika o založení země české

Jan Blahoslav: Výbor z díla

Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic: Cesta z království českého...

Václav Vratislav z Mitrovic: Příhody

Martin Kabátník: Cesta z Čech do Jeruzaléma a Egypta

Jan Hasištejnský: Putování k svatému hrobu

Překladový výbor z humanistického básnictví

Jakub Bílek: Život Jana Augusty

Biblické hry (P. Kyrmezer, Tesák aj.)

Historie o těžkých protivenstvích církve české

Václav Hájek z Libočan: Kronika česká

Fridrich Bridel: Co Bůh? Člověk? a jiné básně

Pavel Stránský ze Zapské Stránky: Český stát

Felix Kadlinský: Zdoroslavíček

Jan Ignác Dlouhoveský: Požehnané pole

Matěj Václav Šteyer: Česká postila

Tomáš Pešina z Čechorodu: Předchůdce Moravopisu

Barokní legendy

Výbor barokních kázání (Bílovský, Šteyer, Libertin, Koniáš aj.)

Bohuslav Balbín: Rozprava na obranu jazyka slovanského, zvláště českého aj.

Damascen Marek: Trojí chléb nebeský

Antonín Jaroslav Puchmajer: Básně

Jan Kollár: Slávy dceraVlastenec

Václav Kliment Klicpera: Veselohry

Jan z Hvězdy: Jarohněv z HrádkuMastičkář

Karel Sabina: Oživené hroby

Romantická povídka

František Palacký: Z Dějin národu českého v Čechách a v Moravě

František Ladislav Čelakovský: Ohlas písní českých, Růže stolistá

Božena Němcová: Báchorky

Karel Havlíček Borovský: Básnické díloObrazy z Rus

Vítězslav Hálek: PovídkyBásně

Karolina Světlá: Vesnický románFrantina

Rudolf Mayer: Básně

Adolf Heyduk: Básně

Václav Šolc: Prvosenky

Václav Beneš Třebízský: Prózy

Antal Stašek: Blouznivci našich hor

Svatopluk Čech: Básně (Evropa, Ve stínu lípy, Lešetínský kovář, Václav z Michalovic)

Alois Jirásek: V cizích službáchDrobné prózy

Karel Václav Rais: Kalibův zločinBez práva a jiné povídky

Jan Herben: Hostišov

Josef Holeček: Naši

Teréza Nováková: Drašar

Jindřich Šimon Baar: Próza

Vilém Mrštík: Santa Lucia

Realistické drama (L. Stroupežnický, G. Preissová, A. a V. Mrštíkové)

Historické drama

F. V. Krejčí: Eseje a portréty

Ignát Herrmann: U snědeného krámu

Jan Karafiát: BroučciBroučkova pozůstalost

Josef Svatopluk Machar: MagdalenaGolgatha

Otokar Březina: Básnické dílo, Eseje

Jiří Karásek ze Lvovic: Básně

Karel Hlaváček: Básně

Otakar Theer: BásněFaëthon

Jan Opolský: Básně

Miloš Marten: Eseje

Petr Bezruč: Slezské písněStužkonoska modrá

František Gellner: Básně

Jiří Mahen: Hry a prózy

S. K. Neumann: Básně a fejetony

Jaroslav Hašek: Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války

Ladislav Klíma: Prózy

Richard Weiner: PrózyPoezie

Karel Čapek: Boží mukaPovídky z jedné a druhé kapsy

František Langer: PeriferieAndělé mezi námiDvaasedmdesátkaJízdní hlídka

Karel Poláček: Prózy

Josef Hora: ItálieStruny ve větruTvůj hlasTonoucí stínyMáchovské variaceDomovRekviem

Jindřich Hořejší: Básně

Jiří Wolker: Básně

Jiří Hausmann: Divoké povídky aj.

Jaroslav Seifert: Básně I (Slavík zpívá špatně, Poštovní holub, Jablko z klína, Ruce Venušiny); Básně II (Koncert na ostrově, Halleyova kometa, Odlévání zvonů, Deštník z Piccadilly)

Jan Weiss: Prózy

Eduard Bass: Cirkus Humberto

Katolická esejistika

Vladislav Vančura: Hrdelní přeLuk královny DorotkyMarkéta Lazarová

Josef Kopta: Prózy

Jaroslav Durych: Rekviem

Bohuslav Reynek: Básně

Fejetony

Soudničky

František Halas: Básně

Josef Palivec: Básně

Vladimír Holan: Lyrika (Vanutí, Kameni, přicházíš..., Záhřmotí, Bez názvu, Bolest, Sbohem?); Epika (První testament, Terezka Planetová, Příběhy, Noc s Hamletem)

Egon Hostovský: Dům bez pánaListy z vyhnanství

Jiří Voskovec – Jan Werich: Hry

Jiří Orten: Básně

Josef Kostohryz: Ať zkameníJednorožec mizíPřísný obrazEumenidy

Jarmila Glazarová: AdventChudá přadlena

Josef Štefan Kubín: Jivínské rapsodie

Jan Drda: Městečko na dlani

Zdeněk Jirotka: SaturninMuž se psem

Milada Součková: Prózy

Jaromír John: Večery na slamníkuPampovánek

Jan Patočka: Eseje o literatuře

Václav Černý: Výbor z esejů a studií

Jan Hanč: Deníky

Ivan Blatný: Paní JitřenkaMelancholické procházkyTento večerHledání přítomného časuStará bydlištěPomocná škola Bixley

Oldřich Mikulášek: Básně

Bohumil Hrabal: Příliš hlučná samotaObsluhoval jsem anglického krále

Jan Skácel: Básně

Josef Škvorecký: Prózy ze 40. a 50. let

Ladislav Fuks: Pan Theodor Mundstock aj.

Ivan Diviš: Poezie

Ladislav Dvořák: Básně a prózy

Karel Šiktanc: Básnické cykly

Milan Kundera: Směšné láskyŽert

Ludvík Vaculík: SekyraČeský snář, Morčata

Ota Pavel: Smrt krásných srncůJak jsem potkal ryby

Arnošt Lustig: Prózy

Pavel Kohout: Tři hry

Ivan Vyskočil: Prózy a hry

Jiří Suchý: Písně

Věra Linhartová: Prózy a básně

Jaroslav Putík: Muž s břitvou

Karel Pecka: Motáky nezvěstnému

Josef Topol: Hry

Ivan Martin Jirous: Magorovy labutí písně

Karel Milota: Prózy, poezie

Jiří Kratochvil: Prózy

Daniela Hodrová: Prózy